Subaru Eyesight

Subaru Eyesight

Pokročilá technologie napomáhá bezpečnější jízdě.

Můžeme říci, že zabránit nehodě je nejvyšším cílem každého automobilového výrobce. Subaru proto více než 20 let vyvíjelo stereo kamerový systém a radar, čímž dalo vzniknut pokročilé bezpečnostní technologii, včetně systému podpory řidiče EyeSight. Subaru bude tyto technologie i nadále vyvíjet s cílem zvýšit požitek a klid při řízení.

EyeSight - Řidičovy druhé oči.

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Subaru se zavázalo k bezpečnosti řidičů a tento závazek byl klíčovým cílem při vývoji systému EyeSight, protože vyhnutí se kolizi je nejlepším způsobem, jak zůstat na cestách v bezpečí. Dvě kamery, fungující podobně jako lidské oči, zpracovávají trojrozměrný obraz okolí vozu. Kromě ostatních vozů na silnici systém rozpoznává i chodce a cyklisty a přesně určuje jejich vzdálenost, tvar a rychlost, s jakou se pohybují. Systém umí řidičům pomoci v mnoha jízdních situacích. Dokáže snížit následky kolize, nebo, pokud je to možné, kolizi zcela zabránit. Účinně snižuje řidičovu únavu na dlouhých cestách nebo zabrání nechtěnému zrychlení v situaci, kdy si řidič splete pedál.

Stereo kamera

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Rozpoznávání stereo kamery

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Vyhýbání se srážce

Systém přednárazového brzdění

V případě nebezpečí srážky systém řidiče před touto situací varuje. Pokud není proveden vyhýbací manévr, automaticky aktivuje brzdy ke snížení rychlosti nebo k zastavení. Pokud je vyhýbaví manévr nutný, systém rychle aktivuje brzdy s maximálním účinkem.

Řízení škrticí klapky

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých zvukových znamení, rozbliká se kontrolka a omezí se výkon motoru, aby se zamezilo čelnímu střetu vozidla. Tato funkce řidiči může pomoci vyhnout se nepříjemné čelní srážce.

Automatické brzdění při couvání

Tento systém využívá k detekci překážek za vozem při couvání čtveřici senzorů v zadním nárazníku. Je-li detekována překážka, systém může řidiče varovat akustickými signály a automaticky zabrzdit ve snaze zabránit kolizi nebo zmírnit následky kolize.

Podpora řidiče

Adaptivní tempomat

EyeSight změnil koncept tradičního tempomatu. Stereo kamery spolupracují s motorem, převodovkou a brzdovým systémem a starají se o to, že si vůz udržuje přednastavenou vzdálenost od vozu jedoucího vpředu. Systém se také mimořádně hodí na dlouhé cesty nebo do hustého provozu s popojíždějícími kolonami.

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu

Únava za volantem může vést k tomu, že řidič začne neúmyslně kličkovat v jízdním pruhu. Když systém zaregistruje, že rychlost vozu je vyšší než 60 km/h, systém EyeSight řidiče na danou skutečnost upozorní zvukovým znamením a zablikáním kontrolky. Systém řidiče také upozorní, pokud v určité rychlosti detekuje, že vozidlo samovolně přejíždí do vedlejšího pruhu.

Upozornění na rozjezd vozu vpředu

EyeSight pomáhá v jízdě v dopravní koloně a řidiče zvukovým signálem upozorní na rozjezd vpředu stojícího vozu a celé kolony.

Aktivní udržování v jízdním pruhu

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Aktivní udržování v jízdním pruhu je funkce, která výrazně snižuje únavu řidiče. Stereo kamera monitoruje obě strany jízdního pruhu na dálnici nebo rychlostní silnici a aktivními zásahy do řízení zamezuje nechtěnému vyjetí z pruhu.

Asistenční Head-up displej EyeSight

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Na čelní sklo je LED diodami promítáno upozornění spojené se systémem EyeSight. Intuitivním a bezpečným způsobem zobrazuje stav systému a současně nejrůznější upozornění celého systému EyeSight.

Monitoring mrtvého úhlu

Subaru usiluje pomocí pokročilých technologiích o minimalizaci slepých úhlů a vynikající viditelnost v nočních hodinách. Naše bezpečnostní asistenty si kladou za cíl předcházet nehodám a cestujícím poskytovat větší požitek z jízdy a klid.

Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu

Senzor umístěný v zadní části automobilu detekuje zezadu přijíždějící automobily. Řidiče na zezadu přijíždějící vozidlo upozorní LED kontrolka ve vnějším zpětném zrcátku nebo zvukový signál.

Boční kamera

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Obraz kamery zabudované ve vnějším zpětném zrcátku spolujezdce se zobrazuje na multifunkčním displeji. To řidiči umožňuje sledovat prostor šikmo vpředu vedle spolujezdce, který jinak většinou není vidět.

Asistent dálkových světel

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

V čelním skle umístěná kamera s jednou čočkou reaguje na světlo a automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světlomety a zaručuje bezpečný výhled při jízdě za tmy.

Aktivní natáčecí světlomety

Levé a pravé světlomety osvětlují silnici před sebou, přičemž jejich výbojky dokáží světelné kužele vysílat do různých směrů s cílem zajistit maximální viditelnost. Díky této funkci lze rychleji zpozorovat vozidlo nebo chodce, čímž se zvyšuje bezpečnost jízdy v noci.

Varování před nebezpečím

Signál nouzového zastavení

SUBARU Zlín: Subaru Eyesight

Pokud je řidič nucen během jízdy nouzově brzdit, okamžitě se rozblikají výstražná světla. Upozorní tak ostatní řidiče přijíždějící zezadu na potenciální nebezpečí a předchází nárazům zezadu.

Sledujte nás: Facebook Subaru Zlín Youtube Subaru
Copyright © 2022 - 2024 IVOS Zlín, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
Nabídka vozůNabídka vozů Testovací jízdaTestovací jízda Objednání servisuObjednání servisu Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství
Nabídka vozůNabídka
vozů
Testovací jízdaTestovací
jízda
Objednání servisuObjednání
servisu
Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství