Impreza e-Boxer - hybrid podle Subaru

Impreza e-Boxer - hybrid podle Subaru

Vjeďte do zítřka

SUBARU IMPREZA je základem pro to, abyste z vašeho aktivního života dostali maximum. Je to agilní, všestranné a stylové auto, které vás inspiruje, abyste se více věnovali tomu, co milujete a každý den či příležitost tak proměňovali v radostné a nezapomenutelné chvíle.

Co nabízí Impreza e-BOXER

Vylepšená jízdní výkonnost a hospodárnost

SUBARU Zlín: Impreza E-boxer
  • Lineární a pružné zrychlení
  • Zvýšený výkon a mimořádná pružnost
  • Plynulá jízda a přirozená citlivost brzd
  • Hospodárnost

Automobil je vybaven novou generací poháněcí soustavy, kombinující elektromotor se dvěma hlavními technologiemi Subaru: motorem BOXER a symetrickým pohonem všech kol AWD.

Nový model si zachovává typickou kombinaci pohonu všech kol S-AWD s nově vyvinutou pohonnou jednotkou e-BOXER. Tu tvoří 2litrový plochý čtyřválec s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva, jehož komponenty jsou z 80 % nové a který je spojen s elektromotorem a upravenou převodovkou Lineartronic. Výsledkem je plynulejší, o 30 % lineárnější a pružnější akcelerace a rychlý nástup točivého momentu.

Systém Subaru e-BOXER v závislosti na jízdních podmínkách upravuje rozdělení hnací síly mezi 2litrovým motorem s přímým vstřikováním (DI) a elektromotorem. V zásadě volí mezi třemi jízdními režimy: pohonem pouze na spalovací motor, pohonem pouze na elektromotor a vzájemnou spoluprací obou pohonných jednotek.

Při rozjezdu z nulové rychlosti nebo v nízkých rychlostech pohání vozidlo pouze elektromotor, a to s minimální hlučností a s nulovými emisemi. V závislosti na podmínkách a stavu nabití baterie umí jet čistě na elektřinu až na vzdálenost 1,6 kilometru a dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Při jízdě středně vysokými rychlostmi se o pružnou, lineární a hospodárnou akceleraci stará kombinace spalovacího motoru a elektromotoru, zatímco ve vysokých rychlostech vůz samostatně pohání zážehový 2litrový motor BOXER, který současně dobíjí baterii.

Pohon e-BOXER přináší nižší spotřebu paliva především ve městě a v pomalu jedoucích kolonách, kde umí podle jízdního stylu řidiče snížit spotřebu ve srovnání s předchozím 2litrovým motorem až o 10 %.

Sledujte nás: Facebook Subaru Zlín Youtube Subaru
Copyright © 2022 - 2024 IVOS Zlín, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
Nabídka vozůNabídka vozů Testovací jízdaTestovací jízda Objednání servisuObjednání servisu Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství
Nabídka vozůNabídka
vozů
Testovací jízdaTestovací
jízda
Objednání servisuObjednání
servisu
Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství