FORESTER: Základní technologie SUBARU

FORESTER: Základní technologie SUBARU

NABÍDKA VOZŮ
CENÍK DATA

Důvěřujte tomu, co je uvnitř

Zásadní technologie Subaru poskytují každému vozu Subaru výkonnost, komfort, bezpečnost a spolehlivost, které přinášejí potěšení a klid každému cestujícímu.

Symetrický pohon všech kol

Symetrický pohon všech kol AWD vozů Subaru distribuuje točivý moment na všechna kola, čímž zlepšuje trakci na mokrých a kluzkých površích. Pro řešení Subaru je typické jeho symetrické uspořádání v podélné ose vozu, které je spolu s nízkým těžištěm přínosem pro větší stabilitu a bezpečnější jízdní projev.

Lineartronic

Převodovka Lineartronic se prostřednictvím plynulé změny převodového poměru dokáže přizpůsobit každé situaci a neustále udržovat motor v nejefektivnějších otáčkách prohospodárnou a hladkou akceleraci, dostatečný jízdní výkon a nižší spotřebu paliva. Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase, a tedy v závislosti na aktuálních trakčních podmínkách.

X-MODE

X-MODE a Hill Descent Control
Na různých typech povrchů zajistí průchodnost a bezpečnost jedno ze dvou nastavení režimu X-MODE – „DIRT/SNOW“ nebo „D.SNOW/MUD“ (prach/sníh nebo hluboký sníh/bláto). Celý systém prošel úpravou, takže nově se ve vyšších rychlostech nevypíná, ale zůstává v pohotovosti, aby se při následném zpomalení opět automaticky aktivoval. Tím se řidič může více soustředit na jízdu a nemusí se o činnost tohoto systému starat. Funkce kontrolovaného sjíždění příkrých svahů Hill Descent Control dokáže i v příkrých sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost, což je další vlastnost, která zvyšuje klid na palubě i v náročných terénních situacích.

SUBARU Forester: Technologie SUBARU Forester: Technologie
Nejvyšší světlá výška

Forester je od základu navržený jako opravdové SUV, ne že si na ně jen hraje. Má proto nejen 22 cm světlou výšku, ale také se zárověň s pečlivým ohledem dbá na nájezdové, sjezdové i přejezdové úhly. Všechny byly optimalizovány tak, aby vám pomohly zdolat překážky bez toho, abyste vůz poškodili nebo s ním uvízli.

*1 Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.
*2 Údaje u specifikace s 18” koly.

Motor SUBARU BOXER

Motor boxer, neboli plochý motor s protiběžnými písty, se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi - písty se ve válcích pohybují proti sobě a tím vibrace vzájemně ruší. Subaru je motoru SUBARU BOXER věrné již více než 50 let a používá ho ve svých vozech z důvodu jeho zřetelných předností proti ostatním typům motorů, dlouhé životnosti a spolehlivé výkonnosti.

SUBARU Forester: Technologie
Větší stabilita

Nízké těžiště ploché koncepce motorů zajišťuje lepší, větší stabilitu než ostatní typy motorů.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

SI-DRIVE

Pro vyvážený projev z hlediska plynulosti a hospodárnosti zvolte režim Intelligent, naopak pro okamžitou a lineární odezvu na pohyby plynu s účinným využíváním točivého momentu pro akceleraci z jakékoliv rychlosti zvolte režim Sport. Navíc funkce řazení převodovky e-Active Shift Control zajistí při sportovní jízdě vždy správné otáčky pro maximální využití potenciálu motoru.

SUBARU Forester: Technologie
SUBARU Forester: Technologie
Režim Sport

Sportovní režim poskytuje hladký výkon motoru při jakékoli jízdní rychlosti. Při sešlápnutí pedálu vždy okamžitě ucítíte lineární odezvu a svižnou akceleraci.

SUBARU Forester: Technologie
Režim Intelligent

Režim Intelligent kombinuje okamžitou odezvu jízdy a odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Globální platforma SUBARU

Subaru Global Platform (SGP) je platforma, na níž budou postaveny i další generace vozů Subaru. Zvyšuje celkovou bezpečnost, poskytovanou výkonnost a přináší jedinečný pocit z jízdy, který, zažijete pouze ve vozech značky Subaru. Je budoucností Subaru, jež nabízí všem řidičům a cestujícím ještě více potěšení z jízdy a klidu mysli.

SUBARU Forester: Technologie
Více potěšení z jízdy

Citlivé a velmi přesné řízení dovoluje lépe měnit směr jízdy, a tím se snadněji vyhnout kolizím. I přes vyšší světlou výšku Forester s větší lehkostí projede každou zatáčkou, což má za následek bezpečnější a zábavnější jízdní zážitky, a zpoza volantu se vám nebude nikdy chtít.

Komfort jízdy

Díky zvýšené tuhosti karoserie, podvozku a stabilizátorů dochází k efektivnější absorpci rázů od silnice a nezpevněných povrchů, takže výsledkem je více komfortu a menší úroveň únavy posádky při dlouhých cestách.

Klid ve vnitřním prostoru

Došlo také k omezení vibrací a zvuků, takže pro všechny cestující bude jízda mnohem příjemnější. Zdokonalení podvozku a vysoká tuhost karoserie zajišťují uvnitř vozu značný klid.

NABÍDKA VOZŮ
CENÍK DATA
Sledujte nás: Facebook Subaru Zlín Youtube Subaru
Copyright © 2022 - 2024 IVOS Zlín, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
Nabídka vozůNabídka vozů Testovací jízdaTestovací jízda Objednání servisuObjednání servisu Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství
Nabídka vozůNabídka
vozů
Testovací jízdaTestovací
jízda
Objednání servisuObjednání
servisu
Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství