SUBARU OUTBACK: Bezpečnost

SUBARU OUTBACK: Bezpečnost

NABÍDKA VOZŮ
CENÍK DATA

Komplexní bezpečnost Subaru

U Subaru je bezpečnost na prvním místě. Proto Subaru své pokročilé bezpečnostní systémy jemně ladí, testuje a znovu testuje již více než 50 let. Spojení nejnovějších systémů, jejichž úkolem je nehodám předcházet a současně ochraňovat posádku, s typickými technologiemi Subaru, jako je Globální platforma Subaru či pohon všech kol Symmetrical AWD Subaru, dále pokračuje ve svém přístupu, v němž je na prvním místě člověk komplexně chráněný souborem bezpečnostní výbavy. Cílem tohoto přístupu je budoucnost bez nehod a zranění.

Primární bezpečnost

Nerušený výhled, ideální pozice za volantem a intuitivní obsluha vám pomáhají zvyšovat bezpečnostní standard od okamžiku nasednutí.

SUBARU Outback: Bezpečnost
Vynikající výhled z vozu

Přepracovaná kabina poskytuje ještě lepší výhled díky rozložení oken, vnějších zpětných zrcátek a sloupků, které minimalizuje mrtvé úhly.

Aktivní bezpečnost

Hlavní technologie Subaru, jako symetrický pohon všech kol Symmetrical AWD či Globální platforma Subaru, zajišťují přesné řízení během jízdy, zatáčení i brzdění.

Auto Vehicle Hold (AVH)

Tato funkce po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Při přidání plynu se vůz automaticky odbrzdí a rozjede.

Stabilizační systém

Stabilizační systém zajišťuje stabilní chování vozu na každém povrchu a za všech situací. Chování vozu ovlivňuje aktivními zásahy brzd na jednotlivých kolech, cíleným rozdělením hnací síly mezi nápravy a regulací činnosti motoru.

Vektorové řízení dynamiky

Systém regulace jízdní dynamiky upravuje distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého kola. Tím pomáhá udržet vozidlo v požadovaném směru jízdy. Díky funkci aktivního rozdělování točivého momentu je méně točivého momentu posíláno na vnitřní a více na vnější kola. Tím se zlepšuje obratnost vozu a jeho agilita při průjezdu ostrých zatáček.

SUBARU Zlín: Subaru Outback
Upozornění na nebezpečí

Díky platformě SGP, symetrickému pohonu AWD, nízkému těžišti, zdokonalenému podvozku a zvýšené tuhosti karoserie vůz reaguje na úhybný manévr okamžitě, a tím pomáhá vyhnout se nebezpečí na silnici.

Preventivní bezpečnost

Pokrokové bezpečnostní technologie, jako je například systém EyeSight, zabraňují nehodám před tím, než by k nim mohlo dojít.

Funkce automatického sklonění pravého zpětného zrcátka při couvání*2

Dělá couvání pohodlnějším a bezpečnějším pro každého řidiče. Vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce se automaticky sklopí, když zařadíte zpátečku.

Natáčecí světlomety SRH (Steering Responsive Headlights)

Lepší výhled do zatáček pro bezpečnější jízdu v noci. Tyto světlomety se natáčejí podle pohybu volantu a jejich světelný kužel míří přesně tam, kam automobil zatáčí.

Adaptivní světlomety (ADB)

Být viděn a vidět v noci – to je úkol světlometů s automatickou regulací dosvitui. Systém světelného pole ovládá několik LED světel tak, aby zůstaly tmavé oblasti osvětleny dálkovými světly, aniž by oslňovaly protijedoucí a předjíždějící vozidla.

SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) – systém pro detekci vozů v mrtvém úhlu*3

Senzory v zadních rozích dokáží při změně jízdního pruhu identifikovat vozidla v mrtvých úhlech zpětných zrcátek a následně na ně upozornit řidiče. Tyto informace se využívají při změně jízdního pruhu a současně při vycouvávání z příčného parkovacího místa.

Automatické brzdění při couvání RAB (Reverse Automatic Braking)*3

Čtyři senzory v zadním nárazníku při couvání detekují překážky za vozidlem. V případě jejich rozpoznání na ně systém řidiče upozorní výstražnými zvuky a v případě nutnosti dokáže automobil automaticky zastavit. Tím zabrání kolizi nebo zmenší vzniklé škody.

Bezpečnostní systém na podporu řízení EyeSight

Bezpečnostní systém EyeSight*1 byl zcela přepracován a dostal mnoho nových pokrokových funkcí. Nyní proto poskytuje mnohem více klidu za volantem. Zdokonaleno bylo jak rozpoznávání snímaného obrazu, tak jeho vyhodnocování. Zlepšeno bylo také celkové technické vybavení a integrace systému za čelním sklem. To vše přináší v reálných jízdních situacích více jistoty a bezpečnosti.

Adaptivní tempomat

Když rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, adaptivní tempomat přizpůsobí rychlost tak, aby se udržovala nastavená vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla (systém monitoruje odstup a vzájemný rozdíl v rychlostech). EyeSight přizpůsobuje výkon motoru, řazení a brzdění, aby rychlost vašeho vozu odpovídala dopravní situaci, a to v rozmezí od 0 do 180 km/h.

Prevence vybočení z jízdního pruhu

Zpříjemňuje dlouhé jízdy tím, že pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu, který identifikuje podle jeho podélného značení. Systém pracuje v součinnosti s řidičem, jenž má ruce na volantu. Cílem je zabránění nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu, a to i na silnicích bez obvyklého vymezení jízdních pruhů díky rozpoznávání hranic mimo vozovku, například trávy.

Udržování uprostřed jízdního pruhu a následování vozidla vpředu

Snižuje únavu a zatížení řidiče tím, že rozpoznává značení jízdních pruhů a vozidlo jedoucí vpředu a na základě těchto informací aktivně pomáhá s udržováním vozu uprostřed vozovky.

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA - Lead Vehicle Start Alert) vám dá pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud je před vozem překážka a řidič zvolí režim „D“ pro jízdu vpřed místo „R“ pro couvání, systém na tuto chybu a potenciální riziko nárazu řidiče upozorní zvukovým signálem a blikající kontrolkou. Současně také omezí výkon motoru,což minimalizuje sílu případného nárazu, a tím i potenciálně vzniklé škody.

Systém přednárazového brzdění*4

Nový kamerový systém má širší zorný úhel a zdokonalený software pro rozpoznávání obrazu. Díky tomu dokáže účinně předcházet kolizím i na křižovatkách.

Autonomní nouzové řízení

Pokud předkolizní brzdový asistent nestačí vůz před překážkou zastavit, autonomní nouzové řízení pomocí dvojice kamer a zadních radarů rozpozná jízdní pruhy a současně stihne posoudit, zda je vedle překážky dostatek prostoru k jejímu objetí. Jestliže vyhodnotí, že je tento manévr bezpečný, pomůže kolizi zabránit aktivním zásahem do řízení.

Asistent udržení v jízdním pruhu v krizových situacích

Pokud systém detekuje při tendenci k vybočení z jízdního pruhu vozidla jedoucí po stranách, vzadu nebo v protisměru, aktivuje varovný zvuk, zobrazí upozornění na displeji a současně provede korekci volantem pro navrácení vozu do středu jízdního pruhu. A to bez ohledu na aktivaci směrovek.

Rozpoznávání rychlostních limitů/Inteligentní omezovač rychlosti

Pomáhá předcházet překročení rychlosti a dalším dopravním přestupkům tím, že detekuje dopravní značky, takže se můžete více soustředit na řízení. Traffic Sign Assist rozpozná rychlostní limit a další dopravní značky a upozorní řidiče, zatímco Intelligent Speed ​​Assistance pomáhá upravit rychlost vozidla na rychlostní limit.

Systém monitorování řidiče Driver Monitoring System (DMS)

DMS je pokrokový bezpečnostní systém, který využívá speciální kameru a algoritmy rozpoznávání obrazu k identifikaci únavy nebo nesoustředění řidiče. Dokáže vzájemně odlišit pět do systému registrovaných osob a automaticky podle jejich preferencí individualizovat nastavení různých komfortních funkcí vozu.

SUBARU Zlín: Subaru Outback
Upozornění

Systém monitorování řidiče jej v případě rozpoznání jeho nepozornosti nebo únavy akusticky a opticky varuje.

Automatické nastavení podle řidiče

Systém monitorování řidiče bez ohledu na věk nebo tělesné proporce rozpozná konkrétní osobu a podle dříve uložených hodnot nastaví polohu sedadla, zpětných zrcátek a klimatizace.

Automatické nastavení bočních zpětných zrcátek

Před jízdou není třeba nastavovat vnější zpětná zrcátka, protože DMS je pohodlně nastaví za vás podle předem zaregistrovaného nastavení.

SUBARU Zlín: Subaru Outback
Personalizované nastavení ovladačů řidiče

DMS automaticky obnovuje předvolená nastavení řidiče, jako je obsah zobrazený na středovém displeji, obrazovce měřičů jízdních údajů a klimatizace.

Pasivní bezpečnost

Tyto systémy jsou navržené pro přímou ochranu posádky v případě kolize. Patří sem například koncepce umožňující, aby motor při nárazu zajel pod podlahu mimo prostor pro posádku, stejně jako airbagy.

SUBARU Zlín: Subaru Outback
Bezpečnostní konstrukce skeletu karoserie

Zesílené sloupky a nosná struktura pracují v rámci platformy SGP společně na tom, aby Outbackr efektivně absorboval nárazy ze všech stran, a tím ochránil posádku. Motor a převodovka jsou navrženy tak, aby se v případě čelního nárazu posunuly pod vozidlo a nezdeformovaly prostor pro posádku.

SUBARU Zlín: Subaru Outback
Systém airbagů (SRS)

Součástí standardní výbavy zcela nového Foresteru jsou přední, boční a hlavové airbagy a jeden kolenní airbag. Díky tomu je v případě nárazu všem cestujícím zajištěna vysoká úroveň ochrany.

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, který za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. na údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.
*2 Volitelná výbava.
*3 Řidič je vždy odpovědný za bezpečnost, sledování dopravy a dodržování pravidel silničního provozu. Nikdy se při jízdě nespoléhejte pouze na pokročilé bezpečnostní systémy. Některé prvky těchto systémů mají svá omezení. Kompletní informace ohledně funkčnosti systémů a jejich omezeních najdete v návodu k obsluze. Pro více informací se prosím obraťte na svého prodejce.
*4 Předkolizní brzdový systém nemusí fungovat za úplně všech situací. V závislosti na rozdílu rychlostí nebo výšek objektů a spoustě dalších okolností nemusí každá situace splňovat podmínky nezbytně nutné pro optimální práci systému EyeSight.
Pouze pro ilustrační účely. Rozměry neodpovídají skutečnosti.

NABÍDKA VOZŮ
CENÍK DATA
Sledujte nás: Facebook Subaru Zlín Youtube Subaru
Copyright © 2022 - 2024 IVOS Zlín, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
Nabídka vozůNabídka vozů Testovací jízdaTestovací jízda Objednání servisuObjednání servisu Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství
Nabídka vozůNabídka
vozů
Testovací jízdaTestovací
jízda
Objednání servisuObjednání
servisu
Náhradní díly a příslušenstvíNáhradní díly a příslušenství